"Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání." -Jan Werich-

Praní „špinavého prádla“ na sociálních sítích

4. července 2014 v 10:08 | Mirielka |  Úvahy k zamyšlení, postřehy...
V poslední době jsem si všimla nového trendu na sociálních sítí. Jedná se o praní tzv. špinavého prádla. Co mě na tom zaráží je, že pisatelé často propírají něčí špinavé prádlo takto veřejně. Je to opravdu nezbytné? A je sociální síť tím pravým místem, kde se mají takovéto věci řešit?

Tento vzrůstající trend sleduji již nějakou dobu. Nejprve se začal objevovat v okruhu mích přátel, kdy někteří měli neutuchající potřebu sdělit pod nějakým jiným komentářem to, co se jim na někom jiném nelíbí. A samozřejmě si ten komentář mohli přečíst všichni v daném okruhu a kdoví kdo ještě. Ti slušnější alespoň vystupují na sociální síti pod svým pravým jménem, tudíž jejich okolí ví, s kým má tu čest.

Ale v minulých dnech mé rozhořčení dostoupilo vrcholu. Tím vrcholem byl komentář na veřejně přístupné skupině naší školy, kde si jeden studen poměrně nevybíravým způsobem vyřizoval účty s vyučujícím. Sice ho konkrétně nejmenoval, avšak z indicií, které pisatel zanechal, bylo jasně patrné, o koho jde. Pisatel mu vyčítal zakomplexovanost a argumentoval tím, že celá jejich studijní skupina s ním má problém. Fajn, tak pokud máte problém, tak si to s tím vyučujícím vyřiďte z očí do očí. Nejvíc mě naštvalo, že ten dotyčný ani nevystupuje pod svým jménem, ale pod nějako bezduchou přezdívkou. Opravdu je toto hodno dospělého člověka a studenta VŠ?

Psát urážlivé komentáře a prát špinavé prádlo na veřejnosti je hnus. A ještě větší hnus je to od člověka, který se pod svůj názor nedokáže ani podepsat. A ještě si dovolí mluvit o zakomplexovanosti. No nevím, kdo z nich dvou měl větší komplex. Ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to rozhodně nebyl ten vyučující, který byl pranýřován.

Prosím, perte své "špinavé prádlo" zásadně v soukromí, buďte k těm, ke kterým máte výhrady féroví a řekněte jim do očí, co se vám nelíbí. A pokud na to nemáte "koule", tak se na to vybodněte rovnou. Falešné "přátelství" a pomlouvání za zády dotyčného není nic pěkného!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. července 2014 v 12:05 | Reagovat

Vypadá to jako bůhvíjaké rebelství, ale když to není podepřené zřetelným podpisem, je to vlastně obyčejná zbabělost. I proto bloguju pod vlastním jménem a podepisuju se i do anonymních anket, protože v mých očích jen to dává názoru váhu. No a kupodivu - kdykoli jsem měl problém s nějakými zlostnými nebo sprostými komentáři, mohl jsem si být jistý, že dotyčný komentující "opomněl" uvést nejen své jméno, ale jakýkoli zpětný kontakt :-).

2 Robka Robka | E-mail | Web | 4. července 2014 v 22:01 | Reagovat

To je bohužel nešvar dnešní doby a taky je to dáno možností anonymity na internetu - kdekdo se schovává za anonymní nick a vylévá si žluč. Člověk jen hledí, kolik takových lidí je. Lidi jsou zvyklí nadávat, ale řešit problémy ne z očí do očí už se bojí.

3 Mirielka Mirielka | Web | 9. července 2014 v 8:48 | Reagovat

[1]: Máš naprostou pravdu, je to zbabělost. A já nemám zbabělé lidi ráda. Pokud něco chci říct, tak to řeknu dotyčnému přímo a ne oklikou nejlépe ještě přes někoho, nebo anonymem.

[2]: Je to přesně tak. Zrovna v pondělí jsem byla svědkem toho, jak si lidé neříkají věci z očí do očí, na vlastní kůži. Dostala jsem vynadáno za něco, co ani nebyla pravda, jen děsně přifouknutá bublina a to ještě oklikou přes tři lidi. Smutné je, že to bylo v práci, a vynadáno jsem dostala od ředitelky po té, co se vrátila po třech týdnech z dovolené. Jo zprostředkované informace, to je věc :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama