"Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání." -Jan Werich-

Odloučení

5. ledna 2014 v 14:11 | Mirielka |  Téma týdne
Katka seděla za oknem a vyhlížela ji. Už dlouho měla pocit, že se jí vyhýbá, že na ní zanevřela. Jak je to dlouho, co naposledy přišla? Dva nebo tři měsíce, a od té doby se neukázala.


Naposledy, když ji navštívila, tak spolu strávily několik hodin. Ona jí vyprávěla své zážitky a Katka je dávala rychle na papír. Vzniklo tak několik dalších kapitol rozepsané knihy. Ale od té doby do knihy nepřibyla ani řádka. Katka přemýšlela, čím ji odpudila, proč nepřichází?

Zpočátku si říkala, že je jen unavená a vyčerpaná. V práci měla mnoho povinností a na psaní jí nezbýval čas, tak byla i ráda, že se chvíli neukázala. Nesnášela ten pocit, když přišla neočekávána. Katka pak měla pocit, že se jí hlava rozskočí.

Po třech týdnech už začala být Katka netrpělivá. Sledovala vše, co se kolem ní dělo, ale ona jako by se vypařila. Nikde ji neviděla. Chodila na místa, kde se spolu dříve vždy potkaly, kde jim oběma bylo dobře. Ale teď nic. Nezabrala ani oblíbená kavárna, kde spolu dokázaly celé hodiny diskutovat a přemýšlet nad životem. Katce se začínalo stýskat. Chyběly jí společné chvilky.

Po měsíci a půl už Katka přemýšlela, že to vzdá. Nedopsaná kniha ležela ladem v počítači a ta potvora stále nepřicházela. Katka vyzkoušela už opravdu všechno. Prochodila celé město i jeho okolí, jen aby ji potkala. Chodila však marně.

Dnes sedí za oknem a znovu ji vyhlíží. Nejprve má pocit, že marně. Ale pochvíli vidí v dálce zahalenou postavu. Je malá, skoro není vidět, ale v Katce se probouzí ten dobře známý pocit. Čím blíže postavu vidí, tím zřetelněji cítí, že je to ona. Konečně. Konečně se dočkala a její inspirace, múza, zase přichází. Katka rychle zapíná počítač a připravuje hrnek s kávou. Pevně doufá, že nyní tu s ní zase chvíli zůstane.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 adamová adamová | Web | 5. ledna 2014 v 15:39 | Reagovat

Jak je vidět tak Katka se inspirace dočkala a vznikla moc hezká povídka na téma týdne. :-)

Kéž tě neopouští, protože spolu vám to pěkně klape...

2 Mirielka Mirielka | Web | 5. ledna 2014 v 16:29 | Reagovat

[1]: Děkuju, doufám, že mě neopustí, musím si jí hýčkat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama