"Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání." -Jan Werich-

Kam s ním?

8. listopadu 2013 v 8:40 | Mirielka

Už Neruda řešil otázku kam s ním? A co na tom, že se nejednalo o rande, ale jen o starý slamník, kterého se potřeboval zbavit. Otázka zůstává aktuální i pro to rande. Kam s ním vyrazit, aby to rande stálo za to? O jednom svém velmi rychlém rande jsem psala už tady. Tehdy to byla schůzka, kterou jsem si s dotyčným sjednala během hodiny a další hodinu a půl jsem měla na to, abych na schůzku dorazila. Jak to dopadlo, se dočtete v daném článku.První schůzka je vždy ve znamení nejistoty a vzájemného poznávání se. O něco jednodušší to mají páry, které se přeci jen trochu znají. Ale pokud jdete na schůzku s člověkem, o kterém toho mnoho nevíte, tak je to slušná sázka do loterie. Ráda se nechávám překvapovat, proto většinou nechám na partnerovi, ať vybere místo pro naši schůzku. Hodně mi to o něm napoví - jestli je romantik, pragmatik, jestli je originální atd.

Samozřejmě záleží na věku partnerů. V období, kdy nám je náct nám bohatě stačí, že jsme se svým objektem někde v parku, můžeme se držet za ruce, líbat se apod. Když se věk přehoupne přes prvních cet, tak se pozmění i priority. Promrzlé lavičky v parku se stávají spíše nutným zlem, než místem, kde bych byla ochotná trávit celé rande. Přece jen, taková útulná kavárnička či hospůdka je podstatně příjemnějším místem. A jak se mi blíží druhá dekáda "cet" věku, má představa o dokonalém rande nabírá na obrysech.

V dnešní době bych volila právě tu příjemnou kavárničku, kde by nebyl moc hluk a která by poskytovala i trochu toho soukromí. Pak by na řadu mohla přijít procházka po Praze (záleží na ročním období, přece jen v podzimních plískanicích bych se asi procházet nemusela) a po ní by mne partner měl doprovodit domů (i když to je otázka, jak bych si s dotyčným rozuměla, protože pokud bych se ho chtěla rychle zbavit, tak bych se rozhodně doprovázet nenechávala). Sice to není zrovna originální, i když originalita může spočívat třeba ve výběru té kavárny J

První rande nemusí být dlouhé, naopak si myslím, že stačí chvíle, aby dotyční zjistili, zda jsou si sympatičtí. A pak nastává čas na to, aby si své pocity nechali projít hlavou a v případě vzájemných sympatií se domluvili na dalších schůzkách. Ty už by se měli odehrávat v takovém prostředí, na kterém se oba partneři dohodnou.

A co vy, jaká je vaše představa dokonalého rande?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama