"Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání." -Jan Werich-

Nelehký život studentův – konzultační hodiny

11. října 2012 v 13:55 | Mirielka |  Úvahy k zamyšlení, postřehy...
Studenti jsou veskrze podivný národ. Nevěříte? Pojďte se tedy se mnou podívat na několik zajímavých faktorů, které provází nelehký život studentův. Dnes si probereme konzultační hodiny a studentovu odolnost.


Studenti jsou neuvěřitelně odolní a trpělivý. Jako nesporný důkaz lze uvést čekání na konzultační hodiny. Takový chytrý pan docent, doktor a kdoví kdo ještě musí mít vypsané konzultační hodiny. I proč ne, alespoň má nebohý student hypotetickou šanci hovořit s dotyčným vyučujícím.

Někteří jsou ještě o něco fikanější a využívají tzv. rezervační systém. To je vychytávka pro zpestření studentova života. Student se nejprve musí s vyučujícím dohodnout na termínu konzultace a následně se zapsat do systému rezervací. Nedej bože, že je už plno. To má pak chudák student velkou smůlu a musí to zkoušet znovu a znovu. Ti vyučující, kteří tento systém nepoužívají, jsou mezi studenty všeobecně oblíbenější. Stačí si pak zjistit, kdy a kde se dá vyučující dohnat a vyrazit na konzultaci.

Ovšem i toto má háček! Je třeba vyrazit dostatečně včas. Pokud nevystihnete správnou dobu, tak máte opět smůlu. Ostřílení vyučující prostě své konzultační hodiny ukončí, jakmile jim hodinky ukáží konec a ty, studente, se snaž zase příště. Abych nebyla nespravedlivá, tak jsou i výjimky. Ti vezmou všechny studenty, kteří mají zájem. Ale chudáci studenti na konci řady. U nás na škole např. není ani kam se posadit. Chodbička před "kabinetem" je tak úzká, že se po chvíli čekajícím přestane dostávat i potřebné dávky kyslíku. A tak odolnější jedinci s napětím čekají, kdy to s těmi slabšími kolegy švihne a oni se zase posunou o kousíček blíž k vytouženým dveřím kabinetu.

Pokud má tedy student dostatečně odolný organismus a umí se přizpůsobit nedostatku kyslíku, vydrží stát na místě třeba 3 hodiny a má to štěstí, že se dostane až do vysněných dveří, tak má skoro vyhráno. Ale opravdu jen skoro. On totiž každý vyučující je jiné nátury a ke studentům zaujímá jiný přístup. Někteří vše ochotně vysvětlí, poradí a pomůžou - to ostatně studenti očekávají a vyžadují. Jsou mezi nimi však i tací, kteří na jednoduchou otázku dokáží vytvořit půl hodinový monolog, ale odpověď v něm není, ani kdyby se student rozkrájel. Mě nejvíce pobavila spolužačka, která na jednoho takového narazila při psaní své bakalářské práce. Prý ji suše oznámil, že jí to říct nemůže, že jí možná může lehce navést, ale to je tak vše. Ale to, co v té práci má a nemá být, na to si prý má přijít sama. Jo, není nad pořádnou a fundovanou radu!

Podtrženo, sečteno - chcete-li se zúčastnit konzultačních hodin, vybavte se řádnou dávkou trpělivosti, kyslíkem v pytlíku, skládací židličkou a hlavně na ně nechoďte na poslední chvíli. Studiu zdar :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama