"Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání." -Jan Werich-

Bez MHD to nejde

11. března 2012 v 18:03 | Mirielka |  Téma týdne
Bydlím v Praze a tak je MHD moji každodenní součástí. Upřímně, neumím si bez ní představit život. Bez MHD bych se nedostala do práce, za kamarády, do školy, prostě nikam. Byla bych uvězněna v místě bydliště a maximálně v okruhu docházkové vzdálenosti.


Mnohé teď napadne - a co auto? Řidičák sice mám, ale auto ne. A navíc, autem po Praze - to je opravdu jen pro otrlé. Co si budeme nalhávat - MHD je kolikrát opravdu rychlejší. Takové ranní a odpolední dopravní špičky, to je teprve pošušňáníčko. A když je k tomu třeba 30 nad nulou, nefunguje klimatizace a vy se hodinu sunete po magistrále, jen abyste se dostali někam, kde jste metrem za 10 minut... Ne děkuji pěkně.

Neříkám, že MHD je bezchybné, to opravdu není. V zimě mi vadí bezdomovci, kteří si vyberou pěkně vyhřátou tramvaj a tam spí. Taková pěkně vytopená tramvaj pak dokáže divy. Ne příliš libá vůně se nese celou tramvají a já si vždycky říkám, jestli to mám za potřebí. Pak si vzpomenu na ono auto, ale zase mě to rychle při pohledu na zácpy přejde.

Také mi vadí tzv. baťůžkáři. Opravdu nedokážu pochopit, co je tak strašně těžkého si ten batoh v tramvaji, buse nebo metru sundat ze zad? Méně pak překáží a navíc nestrkáte do jiných lidí. A ano s batohem jsem již cestovala, ale vždy ho ze zad odložím. Obzvlášť po jedné nemilé zkušenosti, kdy jsem měla jen malinký batůžek, potřebovala jsem jet jednu stanici metrem no a během té doby mi z batůžku někdo vyndal peněženku i s doklady. Od té doby musí batoh dolů vždy!

Také nám zrušili prodloužené metro. Je to škoda, bylo příjemné moci z plesu, který končil před jednou hodinou ranní, sednout na metro a vystoupit doma. Trmácet se nočními tramvajemi, které jsou neustále přecpané, je taky zážitek. Navíc se v noci v Praze trochu bojím a na nástupištích se to hemží různými individui. Zatím jsem vše přežila, tak doufám, že tomu tak bude i nadále.

Jak jsem psala na začátku, bez MHD ani ránu. Jsem ráda, že ho máme, že funguje víceméně spolehlivě a že se díky němu mohu pohybovat po městě jako svobodný člověk a nemusím trčet za volantem v zácpě. MHD zdar!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. března 2012 v 18:36 | Reagovat

Já bych si batoh nikdy nikde krom dlouhých cest vlakem neodložila, protože jak vím z mých zkušeností, tak bych ho tam pak nechala :D Ale moc s ním nejezdím, spíš s taškou s noťasem.

Ovšem že MHD je rychlejší, to je jasná věc. Jednou jsme od školy vyrazily skoro na stejně - kamarádka  s jedním klukem autem, já tramvají. Bydlíme na stejné koleji a kdo tam byl dřív? No já samozřejmě. A to jsem si na jedné zastávce dokonce vyskočila na nákup.

2 Miriel84 Miriel84 | 11. března 2012 v 20:11 | Reagovat

:-D jo to je fakt, také jsem tohle párkrát zkoušela a MHD jsem tam byla dříve než ti autem. Výjimku tvoří snad jen víkendy v odlehlých částech, kam jezdí autobus v úterý a v dubnu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama